Vallaki Arama Motoru
Vallaki Arama Motoru

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı İlçemizde Coşkuyla Kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi Sancaktepe’de de çeşitli tören ve etkinliklerle kutlandı. Cumhuriyetimizin 96. Yıl dönümünde Sancaktepe’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, Sancaktepe Kaymakamlığı Tören Alanında bulunan Atatürk

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı İlçemizde Coşkuyla Kutlandı
Bu içerik 383 kez okundu.
Emlak Danışmanlık Hizmetleri

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi Sancaktepe’de de çeşitli tören ve etkinliklerle kutlandı.
 
Cumhuriyetimizin 96. Yıl dönümünde Sancaktepe’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, Sancaktepe Kaymakamlığı Tören Alanında bulunan Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen çelenk sunum töreni ile başladı.
 
28 Ekim Pazartesi günü saat 13.00’te Sancaktepe Kaymakamlığı  tören alanındaki Atatürk Anıtının önünde gerçekleşen çelenk sunum törenine Sancaktepe Kaymakamımız Adnan ÇAKIROĞLU, Garnizon Komutanı Topçu Albay Özcan KOLAT, Sancaktepe Belediye Başkan V. Av. Ümit Şahin, Siyasi Parti Temsilcileri, Kamu Kurum Müdür ve Amirleri, Sancaktepe Belediye Meclis Üyeleri, Sancaktepe Mahalle Muhtarları, STK Temsilcileri, Gaziler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. 
 
Sancaktepe Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı ve Sancaktepe Belediye Başkanlığı çelenklerinin  Atatürk Anıtı’na sunulması ile başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla sona erdi. 

 
Sancaktepe Kaymakamı Adnan ÇAKIROĞLU, Tebrikleri Kabul Etti

29 Ekim sabahı ilk tören Sancaktepe Kaymakamı Adnan ÇAKIROĞLU, Garnizon Komutanı Topçu Albay Özcan KOLAT ve Sancaktepe Belediye Başkan V. Av. Ümit ŞAHİN’in Kaymakamlık makamında tebrikleri kabulü ile başladı.
 
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Çoşkuyla Kutlandı

29 Ekim Pazartesi günü Mustafa Öncel Spor Kompleksi’nde büyük bir coşku altında gerçekleşen kutlama programına ise; Sancaktepe Kaymakamı Adnan ÇAKIROĞLU, Garnizon Komutanı Topçu Albay Özcan KOLAT, Sancaktepe Belediye Başkan V. Av. Ümit Şahin, Sancaktepe Belediyesi Başkan Yardımcıları, Siyasi Parti Temsilcileri, Kamu Kurum Müdür ve Amirleri, Sancaktepe Belediye Meclis Üyeleri, Mahalle Muhtarları, STK Temsilcileri, Gaziler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. 
 
Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Aziz şehitlerimizin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan törende Kaymakam Adnan ÇAKIROĞLU, halkın ve öğrencilerin Cumhuriyet Bayramını kutladı.
 
Kutlama programında günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Sancaktepe Kaymakamı Adnan ÇAKIROĞLU, ‘’ Bugün, 19 Mayıs 1919’da başlayan istiklâl destanının 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet’in ilanıyla taçlandığı, tarihimizin en şerefli ve gururlu günlerinden birinin 95. yıl dönümünü idrak ederken, sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum.‘’ dedi.
 
Şanlı tarihi boyunca hür yaşayan aziz milletimiz, 29 Ekim 1923 tarihinde hürriyet ve istiklaline asla pranga vurulamayacağını, tüm dünyaya bir kez daha ilan ettiğinin altını çizen Kaymakam ÇAKIROĞLU, "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" diyerek Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran kahraman milletimiz; aynı zamanda dünyanın tüm mağdur, mazlum, soydaş ve kardeş topluluklarının da ilham kaynağı olmuştur” ifadelerini kullandı.
 
Kaymakam ÇAKIROĞLU konuşmasını şöyle tamamladı: “Bu anlamlı tarihin 96. yıl dönümünde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor; Türk Milletinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum” şeklinde sözlerini noktaladı.
 
İlçemizdeki okullarda okuyan öğrencilerden oluşan Halk oyunları ekiplerinin gösterilerinin ardından hatıra fotoğrafı çekimiyle kutlama töreni sona erdi.
 
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resim Sergisi Açıldı
 
29 Ekim Pazartesi günü Mustafa Öncel Spor Kompleksi’nde büyük bir coşku altında gerçekleşen kutlama programından önce ise; Sancaktepe Kaymakamlığı tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları etkinlikleri kapsamında İlçemiz okulları arasından düzenlenen Resim yarışmasında dereceye giren eserlerin sergilendiği “ Sancaktepe Kaymakamlığı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” resim sergisi açıldı.
 
Resim Sergisinin açılışı; Kaymakam Adnan ÇAKIROĞLU, Garnizon Komutanı Topçu Albay Özcan KOLAT, Belediye Başkan V. Av. Ümit ŞAHİN ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Hale BAĞCE ÖZBAŞ ve İlçe Protokolünün katılımıyla gerçekleşti.
 
Bir süre Resim Sergisini gezen Kaymakam Adnan ÇAKIROĞLU, resimleri tek tek inceledi.
 
bursa escort
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı İlçemizde Coşkuyla Kutlandı Sancaktepe
Sahibinebak.com
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
DUYURULARX
Milli Ağaçlandırma Günü’nde “Bugün Fidan, Yarın Nefes” Sloganıyla Fidanlar Toprağa Dikildi
Milli Ağaçlandırma Günü’nde “Bugün Fidan, Yarın Nefes” Sloganıyla Fidanlar Toprağa Dikildi