Vallaki Arama Motoru
Vallaki Arama Motoru

19 Eylül Gaziler Günü Münasebetiyle Kahraman Gaziler ve Şehit Aileleri Onuruna Yemek Programı Düzenledi

Sancaktepe Kaymakamlığı tarafından 19 Eylül Gaziler Günü Münasebetiyle Kahraman Gaziler ve Şehit Aileleri onuruna yemek programı düzenledi.

19 Eylül Gaziler Günü Münasebetiyle Kahraman Gaziler ve Şehit Aileleri Onuruna Yemek Programı Düzenledi
Bu içerik 487 kez okundu.
Emlak Danışmanlık Hizmetleri
Sancaktepe Kaymakamlığı tarafından 19 Eylül Gaziler Günü Münasebetiyle  Kahraman Gaziler ve Şehit Aileleri onuruna yemek programı düzenledi.

19 Eylül Perşembe günü Motta Restaurant’ta gerçekleşen program öncesi masaları tek tek gezen Sancaktepe Kaymakamı Adnan ÇAKIROĞLU, Şehit aileleri ve Kahraman Gazilerle yakından ilgilenerek; misafirleriyle bir süre sohbet etti.

Sancaktepe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından organize edilen  yemek programına Sancaktepe Kaymakamı Adnan ÇAKIROĞLU’nun yanı sıra Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma DÖĞÜCÜ, İlçe Yazı İşleri Müdürü Günnur SAVAŞ, İlçe Emniyet Müdürü Hakan ŞEN, İlçe Müfütüsü Muammer TURAN, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Mete GÜNGÖR, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Miraç HACIALİOĞLU, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Ali ÖZDEMİR,  Sancaktepe Yeşilay Şube Başkanı Dr. Abdullah İNAN, Sancaktepe Kızılay Şube Başkanı Hilmi YAZICI, Muhtarlar, Gaziler ve Şehit Aileleri katıldı.
 
Programın ev sahibliğini yapan Sancaktepe Kaymakamı Adnan ÇAKIROĞLU, yaptığı selamlama konuşmasında canlarını bu aziz millete adayan tüm gazilerin Gaziler Gününü kutlayarak; bugünün, şehitlik niyetiyle giriştiği mücadeleden gazilik onuruyla çıkan kahramanların şan ve şeref günü olduğunu vurguladı.
 
Şehitlik ve gazilik mertebesinin, milli ve manevi değerlere göre şereflerin en büyüğü, makamların en yücesi niteliği taşıdığının altını çizen Kaymakam Adnan ÇAKIROĞLU, hem Hakk'ın hem de halkın nezdinde bu rütbelere erişmenin büyük bir mazhariyet olduğunu belirtti.

 Gazilerimiz vatanımızın birliğini korumak, milletimizin dirliğini sağlamak ve esenliğini devam ettirmek amacıyla canlarından vazgeçmeye niyetlenmiş yiğitlik abideleridir diyen Kaymakam ÇAKIROĞLU, ““Türk milletine Anadolu kapılarını açan, üç kıta yedi iklimde hâkimiyet kurduran, Çanakkale'de ve İstiklal Savaşı'nda tüm yokluk ve imkânsızlıklara rağmen vatanına, bayrağına ve istiklaline sahip çıkmasını sağlayan ruh, kadim gaza anlayışıdır. Bu anlayışın bir eseri olarak şanlı tarihimiz, gazilerimizin ve şehitlerimizin kahramanlıklarıyla, canları pahasına verdikleri mücadeleler ve büyük zaferlerle doludur” ifadelerini kullandı.

19 Eylül Gaziler günü vesilesiyle, başta başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere; vatan topraklarının bütünlüğü, devletimizin bekası, milletimizin birlik ve kardeşliği uğrunda canını feda eden şehitlerimizi ve sonsuzluk yolculuğuna çıkmış kahraman gazilerimizi rahmetle anan Kaymakam ÇAKIROĞLU, “ hayatta olan gazilerimize, şehitlerimizin ve gazilerimizin değerli aile fertlerine şükranlarımı ve saygılarımı sunuyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.

Şehit yakınlarına ve gazilerimize sahip çıkmak hepimiz için milli bir vazifedir diyen Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma DÖĞÜCÜ ise, “Vatanımızı bizlere kazandıranlar, bu toprakları vatan yapanlar, bu uğurda şehit ve gazi olanlardır. Şair Mithat Cemal Kuntay bu durumu; “Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır” diyerek en güzel şekilde ifade etmiştir. Şehitlerimizin ve gazilerimizin emaneti olan bu mukaddes toprakları ilelebet muhafaza etmek, ay-yıldızlı bayrağımızı bu topraklar üzerinde ilelebet özgürce dalgalandırmak, şehit yakınlarına ve gazilerimize sahip çıkmak hepimiz için milli bir vazifedir “ şeklinde konuştu.
 
Vatan için birlik ve beraberlik vurgusu yapan 15 Temmuz Gazisi İlhami ÇİL ise şunları kaydetti: “ Şehitlik ve gazilik unvanları, hiçbir dünyevi payeyle ölçülemeyecek derecede büyük bir şereftir. Bu gazi milletin bir ferdi olmak hepimiz için gurur kaynağı. En büyük arzumuz, şehit ve gazilerimizin emanetini muhafaza etmektir”.

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, İlçe Müftüsü Muammer TURAN’ın dua etmesinin ardından yemek ikramı ile sona erdi.

eskişehir escort

19 Eylül Gaziler Günü Münasebetiyle Kahraman Gaziler ve Şehit Aileleri Onuruna Yemek Programı Düzenledi
Sahibinebak.com
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
DUYURULARX
Milli Ağaçlandırma Günü’nde “Bugün Fidan, Yarın Nefes” Sloganıyla Fidanlar Toprağa Dikildi
Milli Ağaçlandırma Günü’nde “Bugün Fidan, Yarın Nefes” Sloganıyla Fidanlar Toprağa Dikildi