Vallaki Arama Motoru
Vallaki Arama Motoru

Sancaktepe’de "Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz" Etkinliği Gerçekleştirildi

"Yaya Öncelikli Trafik Yılı" kapsamında ülkemiz genelinde olduğu gibi Sancaktepe’de de yaya güvenliğini sağlamak üzere “Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz” sloganıyla düzenlenen farkındalık etkinliği Kaymakam Adnan ÇAKIROĞLU’nun katılımıyla gerçekleşti.

Sancaktepe’de
Bu içerik 266 kez okundu.
Emlak Danışmanlık Hizmetleri

"Yaya Öncelikli Trafik Yılı" kapsamında ülkemiz genelinde olduğu gibi Sancaktepe’de de yaya güvenliğini sağlamak üzere “Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz” sloganıyla düzenlenen farkındalık etkinliği Kaymakam Adnan ÇAKIROĞLU’nun katılımıyla gerçekleşti.

Sancaktepe’de, yaya geçitlerinin sürücüler tarafından fark edilmesi, yaya geçitlerinde yayaların geçiş üstünlüğünün vurgulanması, yayaların yaya geçitlerini kullanmalarının teşvik edilmesi ve yayaların güvenli bir şekilde yaya geçitlerini kullanmalarının sağlanması amacına yönelik düzenlenen "Yaya Geçidi Nöbeti" farkındalık etkinliği kapsamında saat 13.00 ile 15.00 arasında yaya geçitlerinde nöbet tutuldu.

2 Ekim Çarşamba günü Sarıgazi Osmangazi İlköğretim Okulu önünde gerçekleşen etkinliğe Sancaktepe Kaymakamı Adnan ÇAKIROĞLU, Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcısı Kemal AYYILDIZ, Kamu Kurum Müdür ve Amirlerin yanı sıra gönüllü öğrenciler de katıldı.

 Etkinlik kapsamında Kaymakam Adnan ÇAKIROĞLU, trafik polisleri ve gönüllü öğrenciler ile birlikte sürücüleri durdurup, onlara uyarılarda bulundu. Kaymakam ÇAKIROĞLU ve Öğrenciler sürücülere ve yayalara broşürler dağıtarak trafikte yaya önceliği için farkındalık oluşturmaya çalıştı.

İçişleri Bakanlığı'nın trafikte 'Yaya Önceliği ‘ne dikkat çekmek amacıyla Türkiye genelinde 'Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz' sloganıyla başlattığı etkinliğe katılarak yayalarımızı ve şoförlerimizi bilgilendirdik diyen Sancaktepe Kaymakamı Adnan ÇAKIROĞLU, “ Buradaki amaç vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması konusunda devletin tüm kurum ve kuruluşları bunun bir takipçisi olduğunu herkesin bunun bir parçası olduğunu vurgulamak. Sadece polisimiz değil bizler de bütün yayalarımızın nöbetçisiyiz. Vatandaşlardan isteğimiz ve beklentimiz trafik kurallarına uymaları ve yaya geçitlerini düzenli bir şekilde kullanmaları” dedi.

"Yaya Geçidi Nöbeti" farkındalık etkinliği katılan minik öğrencilerde yaya geçitlerinin kullanılması ve trafik kurallarına uyulması konusunda büyüklerine mesajlar verdi.

“Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz” farkındalık etkinliği kapsamında İlçemizde 4 noktada “ Yaya Geçidi Nöbeti” tutuldu.

Sancaktepe Kaymakamı Adnan ÇAKIROĞLU öncülüğünde Sarıgazi Osmangazi İlkokulu önünde gerçekleşen etkinlik dışında ilçemizde Samandıra, Yenidoğan ve Paşaköy mevkilerinde de Kamu Kurum Müdürlerinin öncülüğünde 3 ayrı noktada daha yaya güvenliğini sağlamak üzere “Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz” sloganıyla düzenlenen farkındalık etkinliği kapsamında “ Yaya Geçidi Nöbeti” tutuldu.

alanya escort bayan

Sancaktepe’de Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz Etkinliği Gerçekleştirildi
Sahibinebak.com
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
DUYURULARX
Milli Ağaçlandırma Günü’nde “Bugün Fidan, Yarın Nefes” Sloganıyla Fidanlar Toprağa Dikildi
Milli Ağaçlandırma Günü’nde “Bugün Fidan, Yarın Nefes” Sloganıyla Fidanlar Toprağa Dikildi